Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Zielony kogut dla filmu Lasów Państwowych

Agata Szawczukiewicz Pereira z nagrodą / Fot. Lasy Państwowe

Za najlepszy film w kategorii „Ekologia i bioróżnorodność” uznało „Dziką przyrodę w sercu Europy” jury Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych ART&Tur w Portugalii. Statuetkę Złotego Koguta, choć w ekologicznym, zielonym kolorze odebrała w imieniu producenta filmu – Lasów Państwowych – Agata Szawczukiewicz Pereira, konsul w Ambasadzie RP w Lizbonie.

Agata Szawczukiewicz Pereira z nagrodą / Fot. Lasy Państwowe

Film Lasów Państwowych zdobył nie tylko uznanie jury, ale także festiwalowej publiczności, która była pod ogromnym wrażeniem różnorodności i przyrodniczego bogactwa lasów w Polsce. Widzom podobały się szczególnie zdjęcia polskich lasów z lotu ptaka oraz żubry z Puszczy Białowieskiej. Zaskakujący dla widzów był fakt, że te duże ssaki można jeszcze spotkać w Europie w naturalnym środowisku.

Festiwal ART&TUR został zorganizowany już po raz piąty w portugalskim mieście Barcelos. Celem festiwalu jest promowanie najciekawszych turystycznie miejsc na świecie oraz nagradzanie najlepszych filmów pokazujących takie właśnie obszary naszego globu. Samo miasto Barcelos słynie z pięknych, ceramicznych, ręcznie zdobionych kogutów, dlatego zwycięzcy festiwalowych kategorii otrzymywali w nagrodę właśnie takie wyjątkowe „kogucie” statuetki.

Film „Dzika przyroda w sercu Europy” został jak dotąd uhonorowany na festiwalach filmowych w Serbii i Rumunii oraz na Festiwalu FilmAT w Warszawie.

Autor: Elżbieta Trzonek, Leśne Studio Filmowe

Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *