Aktualności, Energetyka, Energia odnawialna, Energia słoneczna, Energia wiatru, Wydarzenia

OZE w produkcji energii w Niemczech

Odnawialne Źródła Energii w Niemczech / Fot. WirtualneNiemcy.pl

W ciągu pierwszych 9 miesięcy br. udział energii wyprodukowanej w odnawialnych źródłach energii (OZE) w zużyciu energii wyniósł 26 proc. To rekordowy poziom – wynika z danych Federalnego Związku Przemysłu Energetycznego i Wodnego (BDEW).

Odnawialne Źródła Energii w Niemczech / Fot. WirtualneNiemcy.pl

Jak donosi portal wnp.pl, zdanych BDEW wynika, że największy udział w produkcji energii z OZE ma energetyka wiatrowa, która w ciągu pierwszych 9 miesięcy br. miała 8,6 proc. udział w produkcji energii w Niemczech (w tym samym okresie roku 2011 ten udział wyniósł 8 proc.).

Udział fotowoltaiki wzrósł z 4,1 proc. w 2011 r. do 6,1 proc. w roku bieżącym, a udział biomasy wzrósł z 5,4 proc. do 5,8 proc. Udział energetyki wodnej w produkcji energii elektrycznej w trzech pierwszych kwartałach 2012 r. wyniósł 3,8 proc., podczas gdy w tym samym okresie roku 2011 było to 3,3 proc.

Udział energii produkowanej z odpadów i innych odnawialnych źródeł energii ponownie był na poziomie 0,9 proc. Według danych BDEW, produkcja energii ze źródeł fotowoltaicznych od stycznia do końca września br. wyniosła 24,9 TWh i była wyższa o 50 proc. niż rok wcześniej, kiedy produkcja z tych źródeł wyniosła 16,5 TWh.

Produkcja energii ze źródeł wiatrowych wzrosła o 8 proc., do 35 TWh (rok wcześniej było to 32,5 TWh). Całkowite zużycie energii elektrycznej w Niemczech w pierwszych 9 miesiącach wyniosło 382 Twh i było o ok. 7 TWh (czyli 1,8 proc.) mniejsze niż w tym samym okresie roku 2011.

Źródło: WirtualneNiemcy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *