Aktualności, Energetyka, Surowce Energetyczne, Wydarzenia

Czy gaz łupkowy zapewni bezpieczeństwo energetyczne i ochronę środowiska?

Shale Gas World Europe 2012 / Fot. Gazlupkowy.pl

Czy gaz łupkowy zapewni bezpieczeństwo energetyczne i ochronę środowiska? To był główny temat trzeciej edycji międzynarodowej konferencji Shale Gas World Europe 2012, która odbyła się w Warszawie. W debacie, obok przedstawicieli firm z branży naftowo-gazowej, ekspertów z całego świata oraz reprezentantów rządu i samorządu, wziął udział wiceminister środowiska i Główny Geolog Kraju, Piotr Woźniak.

Shale Gas World Europe 2012 / Fot. Gazlupkowy.pl

W ramach konferencji Shale Gas World w ciągu trzech dni odbywały się warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania okrągłego stołu dotyczące poszukiwania i wydobywania gazu z łupków na świecie. Zaproszeni goście skupiali się na trzech głównych tematach: strategie handlowe i regulacje prawne, aspekty geofizyczne przy rozpoznawaniu i wydobywaniu złóż, a także oddziaływanie na środowisko oraz zaangażowanie lokalnej społeczności.

Wiceminister Piotr Woźniak uczestniczył w panelu dyskusyjnym dotyczącym wpływu na rozwój rynku gazu ziemnego regulacji prawnych i fiskalnych. Minister wyjaśnił w jaki sposób projektowany w Polsce nowy system regulacyjny wpłynie na efektywną dywersyfikację źródeł energii. Przedstawił także argumenty potwierdzające, że wydobycie gazu z łupków wpłynie na poprawę bezpieczeństwa energetycznego bez szkody dla środowiska naturalnego.

Konferencja Shale Gas World Europe 2012 odbyła się od 27 do 29 listopada w hotelu Hilton w Warszawie.

Więcej informacji: http://www.terrapinn.com/conference/shale-gas/index.stm

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *