Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

Pierwsza dama sadziła las

Anna Komorowska sadzi las / Fot. Lasy Państwowe

Pierwsza Dama Anna Komorowska wzięła udział w sadzeniu Lasu Pamięci Powstania Styczniowego w Nadleśnictwie Głęboki Bród w Puszczy Augustowskiej. W sadzeniu Lasu pamięci wzięła również udział konsul Republiki Litewskiej w Sejnach Vida Bagdonavicienie.

Anna Komorowska sadzi las / Fot. Lasy Państwowe

Anna Komorowska sadzi las / Fot. Lasy Państwowe

Na piątkowe wydarzenie leśnicy przygotowali powierzchnię w leśnictwie Chylinka, na której 2-letnie sadzonki sosen sadziło kilka pokoleń: najmłodszy, trzyletni uczestnik, polscy i litewscy gimnazjaliści, leśnicy, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszyscy pracowali wspólnie, aby uczcić pamięć powstańców styczniowych, dla których las niejednokrotnie był schronieniem.

– Nastała wiosna, a to czas sadzenia. Cieszę się, że sadzimy kolejne drzewa na mojej ukochanej Suwalszczyźnie – powiedziała małżonka prezydenta RP. Anna Komorowska wraz z konsulem Republiki Litewskiej w Sejnach Vidą Bagdonavicienie oraz dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Ryszardem Ziemblickim zasadzili w lesie dąb pamięci powstańców, który został nazwany imieniem Anna.

Wszyscy uczestnicy uroczystości wpisali się do memoriału, który został złożony i zakopany w ziemi obok specjalnego kamienia z napisem „Las Pamięci Powstania Styczniowego 2013-1863”.

Sadzenie lasu nie obyło się bez tradycyjnych sygnałów myśliwskich wykonywanych przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Augustów. W programie znalazł się także występ okolicznościowy gimnazjalistów oraz krótki koncert smyczkowy.

Autor: Maria Nowicka-Szpakowicz, RDLP w Białymstoku

Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *