Aktualności, Rolnictwo

Minister Stanisław Kalemba z wizytą w Jankowie Przygodzkim

Fot. Ministerstwo Rolnictwa

Minister Stanisław Kalemba spotkał się dziś (16.11.2013 r.) z mieszkańcami wsi Janków Przygodzki, którzy zostali poszkodowani w wyniku pożaru, jaki wybuchł po uszkodzeniu gazociągu.

Fot. Ministerstwo Rolnictwa

Fot. Ministerstwo Rolnictwa

Szef resortu spotkał się z lekarzami szpitala powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim i uzyskał informacje o stanie zdrowia 7. znajdujących się tam poszkodowanych. Minister odwiedził w szpitalnej sali 2. letnią dziewczynkę z dużymi poparzeniami i przekazał jej dużego pluszowego misia. Był także na miejscu zdarzenia. Oglądał zniszczenia, rozmawiał z przedstawicielami miejscowego samorządu o możliwościach i formach udzielenia pomocy.

– Starty materialne są olbrzymie, ale trzeba pamiętać, że ludzie są najważniejsi. Serdecznie współczuję rodzinom ofiar, a poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Musimy uczynić wszystko, aby przywrócić tym ludziom normalne warunki do życia. Tym bardziej, że przed nami zima – powiedział minister Kalemba i dodał, że na forum rządu będzie wspierał wszelkie inicjatywy służące likwidacji szkód.

Minister Kalemba podziękował wszystkim służbom i samorządowi za poświecenie i dobre współdziałanie podczas akcji ratowniczej.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *