Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

9-13 grudnia – Europejski Tydzień Leśny

Fot. Lasy Państwowe

W dniach 9-13 grudnia 2013 r. odbędzie się druga edycja Europejskiego Tygodnia Leśnego. Tydzień będzie obchodzony w całej Europie wzorem pierwszej edycji z 2008 roku. Tegoroczny temat przewodni to „Rola lasów i produktów z lasu w zielonej ekonomii”.

Fot. Lasy Państwowe

Fot. Lasy Państwowe

 

Celem Europejskiego Tygodnia Leśnego jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej oraz zwiększenie świadomości wpływu sektora leśnego na zieloną ekonomię.

Tydzień odbędzie się w czasie spotkania Metsa 2013: Komisji Drzewnej EKG ONZ (Europejska Komisja Gospodarcza ONZ) i Europejskiej Komisji Gospodarczej FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa) w Rovaniemi (Finlandia). Towarzyszyć mu będzie ponad 30 wydarzeń.

Organizatorzy zachęcają agendy rządowe sektora leśnego i spoza niego, organizacje pozarządowe, prywatny sektor leśny, szkoły i uczelnie do włączenia się w obchody ETL. Można w nich uczestniczyć poprzez organizację tzw. side eventów w Rovaniemi, jak i promocję głównych przesłań w czasie wydarzeń organizowanych w całej Europie.

Europejski Tydzień Leśny daje okazję do mówienia o lasach, ich znaczeniu w zielonej ekonomii, oraz podkreślenia znaczenia sektora leśnego w zrównoważonej gospodarce leśnej.

Lasy Państwowe włączą się w obchody Tygodnia, informując o zasadach zrównoważonej gospodarki leśnej w mediach oraz podczas imprez organizowanych z udziałem jednostek LP.

Inauguracja Europejskiego Tygodnia Leśnego planowana jest na 8 grudnia w ramach projektu „Choinki Jedynki”, prowadzonego wspólnie z Programem 1 Polskiego Radia.

Autor: Jolanta Stankiewicz, Centrum Informacyjne LP

Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *