Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

„Firma z Klimatem” – rusza nowy program Fundacji Nasza Ziemia

Fot. NaszaZiemia.pl
Fot. NaszaZiemia.pl

Fot. NaszaZiemia.pl

Po pewnym okresie przerwy ponownie ruszamy! Firma z Klimatem jest autorskim projektem Fundacji Nasza Ziemia promującym ideę społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Program ma na celu edukowanie oraz promowanie ekologicznego stylu prowadzenia firmy. W założeniu, program ma charakter ogólnopolski, dlatego zapraszamy do współpracy wszystkie firmy działające na terenie naszego kraju, które chciałyby dowiedzieć się czegoś ciekawego i zarazem pożytecznego.

Poprzez Firmę z Klimatem, Fundacja Nasza Ziemia chce zapewnić kompleksową obsługę firm w zakresie szkoleń dla pracowników, wyznaczeniu celów redukcji zużycia energii, wody, papieru, animowanie wolontariatu pracowniczego i zaangażowanie firmy w program społeczny (własny lub prowadzone przez Fundację Nasza Ziemia programy jak np. Zielona Stopa Filantropa czy Sprzątanie świata – Polska).

Po przeprowadzeniu szkoleń pracownicy mają być świadomi swoich działań i jaki mają wpływ na ich otoczenie. Chcemy aby pracownicy firm zaangażowali się w działania społeczne. Co roku koordynatorzy programu będą sprawdzać jakie korzyści wynikły z uczestnictwa w programie z punktu widzenia np. efektywności energetycznej. Dążymy do tego, aby większe grono osób, związane z biznesem i przedsiębiorczością, zrozumiało, iż wiele rozwiązań proekologicznych przy prowadzeniu działalności ma również pozytywne skutki, jeśli chodzi o wyniki finansowe.

Poniżej, można dowiedzieć się o niektórych korzyściach „płynących” z bycia uczestnikiem programu:

Włączenie pracowników, sieci sprzedaży, podwykonawców firmy w kampanie informacyjno-edukacyjne,

Wsparcie komunikacji wewnętrznej uczestników programu oraz edukacji ekologicznej pracowników,

Obecność uczestnika (logo, nazwa, obecność przedstawicieli itp.) na wszystkich polach i w formach realizacji Programu,

Możliwość wykorzystywania nazwy i logo Programu oraz nazwy i logotypu Fundacji Nasza Ziemia – do celów promocji Programu w działaniach PR-owych.

Patronami medialnymi programu „Firma z Klimatem” zostały wydawnictwa pism i portali branżowych: Biznes i Ekologia, ecomanager.pl oraz ekologia.pl. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Więcej informacji można znaleźć w zakładce programu „Firmy z Klimatem” pod tym linkiem.

http://www.naszaziemia.pl/programy/firma-z-klimatem/

Źródło: NaszaZiemia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *