Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

GREENEVO Z KOLEJNYMI SUKCESAMI

Fot. Ministerstwo Środowiska

Wzrost wartości eksportu oraz sprzedaży zagranicznej o ponad 50% – m.in. takie sukcesy odnotowały w minionym roku firmy GreenEvo. Przełożyło się to także na zwiększenie obrotów – średnio o ponad 35% oraz zatrudnienia.

Fot. Ministerstwo Środowiska

Fot. Ministerstwo Środowiska

Aż 40% firm – laureatów stworzyło nowe, zielone miejsca pracy. Wzrost zatrudnienia nie ograniczył jednak budżetów badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw. Połowa z firm zainwestowała w badania nad nowymi technologiami. Tyle samo, tzn. 24 firmy, udoskonaliły swoje rozwiązania.

Laureaci GreenEvo coraz częściej ze sobą współpracują. Aż 35,42% firm deklaruje komercyjne współdziałanie z innymi laureatami. Natomiast 25% prowadzi wspólne projekty wdrożeniowe u klientów.

Sprzedaż i zatrudnienie w górę. Kolejny rok firmy GreenEvo udowadniają, że drzemie w nich ogromny potencjał. Skutecznie radzą sobie na zagranicznych rynkach, sprzedając technologie środowiskowe oraz tworzą w Polsce nowe miejsca pracy. Razem z firmami GreenEvo budujemy wizerunek Polski i polskich firm za granicą, jako sprawnych innowatorów. Jestem dumny z programu i jego laureatów – mówi wiceminister środowiska Marcin Korolec.

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich, zielonych technologii wprost na rynki zagraniczne. W trakcie czterech dotychczasowych edycji przedsięwzięcia udało się wyselekcjonować 48 sprawdzonych laureatów. Z pomocą programu GreenEvo promowali oni swoje rozwiązania w 40 państwach na wszystkich kontynentach. Na laureatów czekają także inne korzyści. To m.in. szeroka oferta bezpłatnych szkoleń oraz prezentacja oferowanych technologii w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach.

Badanie ewaluacyjne firm – laureatów GreenEvo prowadzone są co roku.

Dodatkowe informacje:
Graficzne ujęcie wyników ewaluacji – zobacz tutaj.
Kompleksowe wyniki ewaluacji za 2013 rok – zobacz tutaj.

Dodatkowe informacje o projekcie: Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator GreenEvo, tel.: 695 100 973.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *