Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

BÓBR W OPAŁACH

Fot. Agnieszka Jurkiewicz, Nadleśnictwo Olsztynek

Migrujący w poszukiwaniu nowego miejsca do życia bór zabłądził w okolicach Grunwaldu. Po obserwacji w „leśnym szpitalu”, leśnicy wypuścili zwierzę na wolność.

Fot. Agnieszka Jurkiewicz, Nadleśnictwo Olsztynek

Fot. Agnieszka Jurkiewicz, Nadleśnictwo Olsztynek

 

Mieszkańcy wsi Grunwald mieli niecodziennego gościa. Zaalarmowani ujadaniem psów, ku swojemu zdziwieniu, stwierdzili, że do ich obejścia zawitał bóbr.

Poinformowali o tym leśniczego leśnictwa Napromek Lecha Serwotkę, który prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt. Zwierzę było osowiałe i wystraszone przez psy. Trafiło więc do ośrodka na obserwację.

Prawdopodobnie bóbr zabłądził podczas wędrówki w poszukiwaniu dobrego terenu do założenia rodziny. Zwierzęta te żyją bowiem w niewielkich stadach składających się z rodziców oraz dwóch pokoleń potomstwa.

Po 24-godzinnej obserwacji okazało się że bóbr jest zdrowy. Jedyne co mu doskwiera to stres z powodu niecodziennej przygody. Leśnicy postanowili jak najszybciej wypuścić bobra w bezpieczne miejsce. Bóbr dołączył więc do bobrzej gromadki, która od niedawna jest obserwowana na obiekcie małej retencji w Glaznotach w leśnictwie Napromek.

Justyna Haładaj, Nadleśnictwo Olsztynek

Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *