Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

DOTKNĄĆ LASU

Fot. Lasy Państwowe

O tym jak piękny jest las i jakie tajemnice kryje opowiadali niewidomym uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum w Laskach leśnicy z Nadleśnictwa Wyszków oraz prof. Tomasz Borecki.

Fot. Lasy Państwowe

Fot. Lasy Państwowe

Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lasu 28 marca odbyło się spotkanie leśników z dziećmi. Profesor Tomasz Borecki, doradca prezydenta, rozmawiał z dziećmi o szacunku do przyrody, o dobrych leśnych duchach i o tym jak bardzo ważne są lasy dla ludzi. Podczas rozmowy okazało się, że dzieci mają bardzo bogatą wiedzę na temat gatunków drzew leśnych, ale również na temat roli jaką las spełnia w życiu człowieka. Profesor ubarwiał swoje wystąpienie wierszami Jana Kochanowskiego i Wisławy Szymborskiej, dzięki czemu pięknie odmalował piękno przyrody.

Po słuchaniu przyszedł czas na działanie. Leśnicy z Wyszkowa poprowadzili zajęcia podczas, których każde dziecko mogło dotknąć gałązek drzew leśnych, szyszek, poroża oraz skór zwierząt. Z początku niepewny dotyk przeradzał się w dokładne i wnikliwe „oglądanie” cudów natury.

Leśnikom towarzyszył chór tworzony przez nauczycieli z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. Zaprezentowali oni kilka utworów, które były radosnym wprowadzeniem do kulminacyjnego punktu spotkania – posadzenia dwóch buków, prezentu od leśników z Wyszkowa. Przed uczniami konkurs na imiona dla drzew.

ANNA PIKUS, CILP

Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *