Aktualności, Ekologia, Ocieplanie klimatu

Potrzebni wolontariusze – Dzień Ziemi

Fot. Eko-samorzadowiec.pl
Fot. Eko-samorzadowiec.pl

Fot. Eko-samorzadowiec.pl

Fundacja Nasza Ziemia poszukuje wolontariuszy na Dzień Ziemi, który odbędzie się 27 kwietnia na Polu Mokotowskim, w godzinach 10.00 – 18.00.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna.

Tematem przewodnim wszystkich prezentacji będzie klimat. Chcemy przez zabawę uczyć jak zmienia się klimat, jak można niwelować skutki jego zmian i jak przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. W festynie plenerowym corocznie bierze udział ok. 40 tys. osób, także na najbliższe obchody zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Jeśli dysponujesz wolnym czasem w niedzielę 27 kwietnia w dowolnych godzinach pomiędzy 10.00 – 18.00, chcesz nam pomóc w prowadzeniu zabaw edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska – zgłoś się do nas! Napisz o sobie kilka słów i wyślij swoje zgłoszenie na adres: ula.fabianiak@naszaziemia.pl

Źródło: NaszaZiemia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *