Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

POLSKA I CHINY RAZEM NA RZECZ LASÓW

Fot. Ministerstwo Środowiska

Minister środowiska Maciej Grabowski oraz występujący w randze ministra Zhao Shucong, administrator urzędu Państwowej Administracji Leśnej Chińskiej Republiki Ludowej, podpisali porozumienie o współpracy w zakresie leśnictwa, tzw. Memorandum of Understanding.

Fot. Ministerstwo Środowiska

Fot. Ministerstwo Środowiska

 

W porozumieniu strony zobowiązują się dołożyć wszelkich starań w celu pogłębienia współpracy w obszarach związanych m.in. z: polityką i legislacją leśną, zrównoważoną gospodarką i użytkowaniem lasów, a także ich ochroną. Współpraca dotyczyć będzie również metod zwalczania gatunków inwazyjnych oraz szkodników leśnych, ochrony przeciwpożarowej lasów oraz roli leśnictwa w rozwoju obszarów wiejskich.

Współpraca w ramach Memorandum realizowana będzie m.in. poprzez: wymianę informacji, organizację wspólnych konferencji i seminariów oraz staże w wybranych instytucjach.

Inicjatywa związana jest z deklaracją rozwoju współpracy z państwami Europy Środkowo Wschodniej ogłoszonej przez premiera ChRL Li Keqianga podczas Szczytu Szefów rządów państw Europy Środkowo Wschodniej i Chin w Bukareszcie w listopadzie ubiegłego roku.

Podczas wizyty w Polsce goście z Chin odwiedzą szkółkę kontenerową Skierdy w Nadleśnictwie Jabłonna oraz Puszczę Białowieską. Poznają praktyczne aspekty zagospodarowania i ochrony lasów, w tym elementy systemu ochrony przeciwpożarowej.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *