Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

PO ARBORETUM ZE SMARTFONEM W DŁONI

Fot. Lasy Państwowe
Fot. Lasy Państwowe

Fot. Lasy Państwowe

Zwiedzanie Leśnego Arboretum Warmii w Kudypach będzie jeszcze atrakcyjniejsze! Wszystko za sprawą aplikacji na urządzenia z systemem Android.

Aplikacja „Leśne Arboretum Warmii i Mazur” to mobilny przewodnik po tym jedynym w północno-wschodniej Polsce ogrodzie botanicznym. Oprócz podstawowych informacji o arboretum, jego historii i działalności, aplikacja zawiera obszerny leksykon roślin, które można podziwiać w Kudypach. Opisy poszczególnych gatunków są opatrzone zdjęciami. Nadleśnictwo Kudypy, które prowadzi arboretum zadbało także o to, aby mobilny przewodnik zawierał propozycje dwóch, tematycznych tras spacerowych. Pierwsza poświęcona jest wyłącznie polskiej florze, a jej pokonanie – z uruchomioną na urządzeniu aplikacją – zajmuje około godziny. Druga prowadzi zwiedzających przez gatunki obcego pochodzenia.

Kolejną mocną stroną aplikacji poświęconej arboretum w Kudypach jest bardzo szczegółowa mapa, dzięki której można dokładnie zaplanować pobyt w tym miejscu. Co ważne, aplikacja działa także bez dostępu do internetu, czyli w trybie offline. Dzięki wykorzystaniu GPS każdy zwiedzający bez problemu odnajdzie interesujące go rośliny i obiekty. Oprogramowanie działa na urządzeniach, wykorzystujących system Android. Aby je pobrać wystarczy wejść na Google Play lub zeskanować kod QR.

ADAM PIETRZAK, RZECZNIK RDLP W OLSZTYNIE
Źróło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *