Aktualności, Energetyka, Surowce Energetyczne

Elektrownia Północ. Czego ludzie nie wiedzą?

fot. ecopress.pl

28 czerwca w Fabryce Sztuk w Tczewie odbyło się spotkanie na temat wpływu Elektrowni Północ na zdrowie mieszkańców Pomorza. W spotkaniu wzięli udział liczni eksperci. 

fot. ecopress.pl

fot. ecopress.pl

 

Diana Maciąga ze Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot podsumowała wiadomości o inwestycji dostępne w Raporcie Oceny Oddziaływania na Środowisko dla Elektrowni Północ.

Małgorzata Smolak z organizacji ClientEarth Polska przedstawiła aktualny stan prawny inwestycji oraz kwestię udziału społecznego w postępowaniach prawno-administracyjnych.

Z sali padły liczne pytania o alternatywy dla energetyki węglowej, na które obszernie odpowiadał Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu.

Głównym tematem spotkania był wpływ Elektrowni Północ na zdrowie ludzi, który wyczerpująco przedstawił doradca ds. wpływu zanieczyszczeń na zdrowie z międzynarodowej organizacji HEAL – Łukasz Adamkiewicz.

Eksperci odpowiadali na liczne pytania zgromadzonych, wśród których wywiązała się ożywiona dyskusja. Mieszkańcy podkreślali, że o wielu negatywnych aspektach inwestycji nie mieli dotąd pojęcia. Spotkanie w Tczewie było pierwszym, lecz na pewno nie ostatnim na temat Elektrowni Północ. Mamy również nadzieję, że zorganizowana zostanie oficjalna debata na temat wpływu tej inwestycji na ludzi i środowisko.

Autor: Łukasz Misiuna
ŹRÓDŁO: ecopress.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *