Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Święto Wisły z Fundacją Nasza Ziemia

Fot. Fundacja Nasza Ziemia

W ostatnią sobotę na plaży Poniatówka w Warszawie zbudowaliśmy „Rzekę pełną życia”. To był słoneczny, piękny dzień, spędzony pracowicie nad brzegiem królowej polskich rzek. Tego dnia mówiliśmy o tym, jak wypoczywać nad Wisłą, aby nie szkodzić środowisku.

„Turysto! Szanuj Wisłę!”

W ramach tegorocznych działaniach kampanii Sprzątanie świata – Polska, prowadziliśmy działania edukacyjne na temat tego, jakie skutki dla środowiska może mieć nasze, nie zawsze odpowiedzialne zachowanie w czasie wypoczynku nad brzegiem rzeki. Można się było dowiedzieć, jak długo rozkładają się poszczególne rodzaje odpadów i jakie skutki dla flory i fauny, w tym również dla człowieka, mogą mieć porzucone odpady.

Fot. Fundacja Nasza Ziemia

Fot. Fundacja Nasza Ziemia

Uczestników wydarzenia zaprosiliśmy do składania podpisów pod deklaracją „Dla siebie, dla Wisły” – obietnicą dbałości o czystość i porządek w czasie wypoczynku nad Wisłą. Deklaracja zostanie przekazana Pani Prezydent Warszawy.

Wisła – rzeka pełna życia!

Dla tych, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o tym, jakie zwierzęta i rośliny można spotkać na warszawskim odcinku Wisły, przygotowaliśmy specjalną propozycję – można się było włączyć w budowanie „Rzeki pełnej życia”. Po kilku godzinach wspólnej pracy powstała taka oto, piękna rzeka, bogata w życie, nie mniej niż jej oryginał 😉

Fot. Fundacja Nasza Ziemia

Fot. Fundacja Nasza Ziemia

Zapraszamy za rok!

Święto Wisły w warszawskiej Poniatówce było częścią działań Fundacji Nasza Ziemia w ramach tegorocznej kampanii Sprzątanie świata – Polska, pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”.

ŹRÓDŁO: FUNDACJA NASZA ZIEMIA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *