Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

Finał Sprzątanie świata w Węgorzewie i w Warszawie

Fot. Fundacja Nasza Ziemia

To był niezwykły dzień. Dzięki wielu ludziom dobrej woli, ich niegasnącemu zapałowi i potrzeby działania na rzecz wspólnego dobra udało się posprzątać Kanał Węgorzewski i brzegi Wisły w Warszawie.

Węgorzewo

We współpracy z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich z Giżycka, Urzędem Gminy Węgorzewo, Mazurskim Ochotnicznym Pogotowiem Ratunkowym, żeglarzami stacjonującymi w Porcie Keja i młodzieżą z węgorzewskich szkół, udało się posprzątać fragment Kanału Węgorzewskiego i tereny przyległe. W czasie niespełna 2 godz., ponad 100 uczestników wydarzenia zebrała ok. 1500l odpadów, głównie butelek plastikowych, torebek jednorazowych, opakowań po żywności, puszek, kapsli, opon. Poza sprzątaniem uczestnicy mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie zajęciach edukacyjnych. Wydarzenie w Węgorzewie miało charakter szczególny – to nie tylko finał akcji Sprzątanie świata, to również zakończenie projektu Wpłyń na czyste Mazury, projektu realizowanego wspólnie w Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, kierowanego głónie do turystów, żeglarzy wypoczywających na Mazurach. Swój finał znalała Wstęga Mazurska – każdy, kto wziął udział w sprzątaniu, mógł złożyć na niej swój podpis.

Fot. Fundacja Nasza Ziemia

Fot. Fundacja Nasza Ziemia

Warszawa

Głównym organizatorem akcji sprzątanie brzegów Wisły był Zarząd Mienia m.st. Warszawy. Dzięki współpracy z Służbą Brzegową na wszystkich plażach miejskich można było się przyłączyć do sprzątania. Szeregi wolontariuszy zasilili nasi przemili goście, ambasadorowie Fundacji Nasza Ziemia: Ewelina Flinta i Grzegorz Kasdepke. Łącznie zebrano ponad 3600 litrów odpadów, głównie niedopałków, kaspli, butelek szklanych i jednorazowych, oraz pozostałościach po biwakach tj. grile.

Wszystkim organizatorom, współorganizatorom, uczestnikom

BARDZO GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

Fotorelacje z wydarzeń możecie znaleźć na profilu facebook/naszaziemia.com. Zapraszamy!

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *