Aktualności, Styl życia, Zdrowie

Czy wegetarianie zaczynają jeść mięso?

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Jak dowiedzieliśmy się od stowarzyszenia Otwarte Klatki, wegetarianie zaczynają jeść mięso!

A przynajmniej większość z nich.

Taki wniosek wynika z badań przeprowadzonych w USA i szczerze mówiąć nie mamy powodów, żeby podejrzewać, że takie samo badanie przeprowadzone w Polsce wypadłoby dużo lepiej.

Dlaczego tak się dzieje?

– Większośc badanych twierdziła, że wegetarianizm sprawiał, że odstawali od reszty znajomych.
– Połowa badanych nie miała zbyt wielu interakcji z innymi weganami i wegetarianami.
– Wielu osobom brakowało smaku mięsa.

Ten medal ma jednak też drugą stronę. Zarówno w USA, jak i w Polsce (dane CBOS), coraz więcej osób ogranicza jedzenie mięsa. W ciągu ostatnich 4 lat, roczne spożycie mięsa na osobę spadło aż o 8%. To dane z Polski. Mimo tego spadku, coraz więcej osób stwierdza, że nadal je go za dużo. Trzymamy więc kciuki za dalsze ograniczanie!

Każdy posiłek się liczy.

Dla zwierząt byłoby idealnie, gdyby każda osoba, która przestaje jeść mięso, przestawała na zawsze. Świat nie jest jednak idealny. Warto więc zadać sobie pytanie: co możemy z tym zrobić?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że każdy posiłek się liczy. Etykietki – wegetarianizm, weganizm – nie są aż tak ważne. Za każdym razem kiedy siadasz do stołu możesz dokonać wyboru – możesz stanąć po stronie współczucia albo przemocy.

Jeśli jesteś wegetarianinem bądź weganem, pamiętaj że sporo osób, które zrezygnowało z wegetarianizmu, kiedyś znów do niego wróci. Część z nich już teraz się nad tym zastanawia. Nie okazuj im niechęci, bo to tylko sprawi, że ciężej będzie im wrócić do grona wegan i wegetarian.

Jakie wnioski Otwarte Klatki wyciąga jako organizacja?

– Działamy na rzecz tworzenia przestrzeni do integracji wegan i wegetarian. Organizujemy spotkania i imprezy w 10 miastach w Polsce. W tym roku tysiące osób spotkało się z nami we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie na festiwalu Veganmania.
– Uczymy jak łatwo przygotowywać smaczne roślinne posiłki. Prowadzimy kanał z filmami o gotowaniu na YouTube i wydajemy ebooki na temat wegańskiego gotowania. We współpracy z Mercy for Animals opublikowaliśmy przewodnik dla początkujących wegan: Dobre Decyzje. Dzięki Twojemu wsparciu, udało się wydrukować aż 10 000 takich broszur.
– Ułatwiamy wybieranie posiłków roślinnych kiedy jesz poza domem. Prowadzimy kampanię Roślinniejemy, której celem jest wprowadzanie roślinnych opcji do jak największej ilości barów i restauracji.

Twoje wsparcie pozwala nam działać na rzecz zwierząt i promowania diety roślinnej. Jeśli chcesz nadal wspierać nasze działania, wpłać dotację: http://www.otwarteklatki.pl/wplac-dotacje/

Redakcja EkoNews, fot:sxc.hu
Źródło: Otwarte Klatki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *