Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

ZAGŁOSUJ NA EUROPEJSKIE DRZEWO ROKU!

fot. Wojciech Grzanka

fot. Wojciech Grzanka

fot. Wojciech Grzanka

Od niedzieli można już oddawać głosy na dąb Słowianin w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku. Polskim kandydatem do tego zaszczytnego tytułu jest dąb Słowianin z Dębiny (woj. dolnośląskie), który zwyciężył w krajowym konkursie Klubu Gaja Drzewo Roku 2014. Serdecznie zachęcamy do wsparcia polskiego kandydata!

Głosy na polski dąb można oddawać na stronie http://www.treeoftheyear.org/ lub poprzez stronę www.swietodrzewa.pl. Mimo, iż głosowanie rozpoczęło się wczoraj na stronie odnotowano już ponad 10 tysięcy głosów. Na razie na pierwszym miejscu plasuje się Dąb z Estonii, który rośnie na boisku piłkarskim, z prawie 4. tysiącami głosów, następnie Wielki platan z Węgier z prawie 1700 głosów, topola z Hiszpanii z ponad 1000 głosów. Na czwartym miejscu – dąb Słowianin z ponad tysiącem głosów. Liczba głosów oddanych w konkursie stale rośnie. Zapraszamy wszystkich do głosowania. Wspólnie sprawmy aby polski kandydat wygrał europejski plebiscyt!

fot. Wojciech Grzanka

fot. Wojciech Grzanka

Sam Słowianin, w związku z udziałem w prestiżowym konkursie, staje się celebrytą. Wczoraj dąb odwiedziła reporterka telewizji TVP Wrocław, aby nagrać materiał dotyczący drzewa i konkursu. W wydarzeniu tym uczestniczyli: rowerzyści z grupy Rowerem przez Jelcz, mieszkańcy miejscowości, reprezentacja Koła Gospodyń Wiejskich, strażacy ochotnicy z OSP Dębina, Strzeleckie Bractwo Kurkowe Grodu Jelcz-Laskowice, reprezentowane przez Drużynę Braci ze sztandarem organizacyjnym oraz armatą, z której został oddany strzał honorowy.

W przyszłym tygodniu Słowianina odwiedzi Tree Hunter i reporter pracujący miedzy innymi dla stacji BBC – Rob McBride oraz przedstawiciele Klubu Gaja.

Źródło: KlubGaja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *