Aktualności, Energetyka, Surowce Energetyczne, Wydarzenia

Stowarzyszenie będzie wspierało plany budowy odkrywki kolo Legnicy

Fot. dolnyslask24.net

Powstaje przeciwwaga dla Społecznego Komitetu ?Stop odkrywce? działającego w dolnośląskich gminach na terenie których planowana jest budowa kompleksu energetyczno-wydobywczego – pisze ?Gazeta Wrocławska”.
Dziennik informuje o powstaniu w Ścinawie na Dolnym Śląsku stowarzyszenia ?Energia?, które zamierza przekonywać lokalną społeczność, że odkrywka węgla brunatnego i elektrownia to szansa lepszą przyszłość. Stowarzyszenie zamierza między innymi wystąpić do departamentu energetyki w Ministerstwie Gospodarki, by kopalnia i elektrownia pod Legnicą jednak powstały.

Podobna organizacja powstaje też w sąsiednich Prochowicach ? relacjonuje Gazeta.
Przypominamy, że w referendach przeprowadzonych w sześciu dolnośląskich i lubuskich gminach, na których terenie planowane są inwestycje w wydobycie węgla brunatnego, mieszkańcy wypowiedzieli się zdecydowanie przeciwko takim projektom. Społeczny Komitet ?Stop odkrywce?, który skupia przeciwników budowy nowej odkrywki napisał petycje w tej sprawie do Parlamentu Europejskiego oraz zainteresował problemem Komisję Europejską. Po burzy medialnej jak rozpętała się wokół planów budowy odkrywki z udziału w przedsięwzięciu wycofał się KGHM, który 11 grudnia 2008 r. podpisał list intencyjny z Polską Grupą Energetyczną współpracę przy urzeczywistnieniu idei przemysłowego zagospodarowania położonych w regionie legnickim zasobów węgla brunatnego dla celów produkcji energii elektrycznej.

Źródło: Cire.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *