Aktualności, Energetyka, Surowce Energetyczne, Wydarzenia

Gigantyczne łapówki w branży węglowej

Fot. Bytom.pl

„Rzeczpospolita” pisze, że katowicka prokuratura zarzuca osobom na wysokich stanowiskach w branży węglowej przyjęcie korzyści majątkowych, przekraczających milion złotych.

Według gazety kolejnymi osobami, które usłyszały zarzuty korupcyjne, są były prezes Kompanii Węglowej Maksymilian K. oraz szefowie dwóch największych firm w sektorze: Kompanii i Katowickiego Holdingu Węglowego: Mirosław K. i Stanisław G. Dziennik podkreśla, że pierwszy w nich wziął łapówkę w wysokości 16 tysięcy złotych, a drugi – 186 tysięcy złotych Maksymilian K. jest oskarżony o przyjęcie łapówki w wysokości 305 tysięcy złotych.

„Rzeczpospolita” wyjaśnia, że zarzuty dotyczą lat 2003 – 2007. Chodzi między innymi o ustawianie przetargów pod konkretne firmy oraz szybsze płacenie faktur dla określonych podmiotów w zamian za korzyści majątkowe. Gazeta dodaje, że w sprawie węglowej korupcji podejrzanych jest 10 osób. W poniedziałek nadzorujący branżę węglową wicepremier Waldemar Pawlak może podjąć decyzje personalne, dotyczące szefów Kompanii i Katowickiego Holdingu Węglowego – pisze „Rzeczpospolita”.

Źódło: Onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *