Aktualności, Ekologia, Energetyka, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Greenpeace krytykuje Facebooka

Fot. Mojeopinie.pl

Organizacja Greenpeace przygotowała animowany klip, w którym w sarkastyczny sposób przedstawia i krytykuje serwis społecznościowy Facebook i jego twórcę Marka Zuckerberga.

W klipie pt. 'The So Coal Network' Greenpeace atakuje Facebooka za to, że jego centrum przetwarzania danych w stanie Oregon zasilane jest energią elektryczną wytwarzaną z węgla, zamiast ze źródeł odnawialnych.

Wcześniej organizacja wystosowała do Zuckerberga w tej sprawie otwarty list, w którym wezwała go aby zmienił podejście swojej firmy do zasilania centrum. W odpowiedzi dyrektor serwisu ds. polityki komunikacyjnej Barry Schnitt przyznał, że w regionie, w którym znajduje się centrum, energia elektryczna jest wytwarzana w większym stopniu z węgla w stosunku do ogólnokrajowej średniej (58 do 50 proc.). Jednocześnie stwierdził jednak, że wydajność jaką firmie udaje się osiągnąć dzięki lokalnemu klimatowi, minimalizuje ogólny poziom emisji węgla do atmosfery.

„To po prostu nieprawda, że wybraliśmy węgiel jako źródło energii. Sugestie o 'wyborze węgla' ignorują fakt, że nie ma takiej rzeczy jak zasilane węglem centrum przetwarzania danych” – dodał Schnitt.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *