Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Mieszkać jak Hobbit

Fot. Futureblog.pl

Uwaga, artykuł nie tylko dla fanów Tolkiena! Któż z nas bowiem nigdy nie marzył o sielskim życiu z dala od zgiełku miasta. Małym domku wśród pól i łąk, gdzieś na odludziu. Tak właśnie żyli hobbici. A że ich mieszkania były dość specyficzne? Oto jak wygląda współcześnie hobbicie lokum. Tylko nie próbujcie czasem nazwać go norą!

Szwajcaria

Fot. Futureblog.pl

Oto jaki piękny dom ukryty we wzgórzu podziwiać można w szwajcarskim Vals. Doskonale wpisuje się on w krajobraz tamtej okolicy. Poza tym architektom z biura SeArch udało się niemal wyeliminować potrzebę ogrzewania i chłodzenia budynku.

USA

Fot. Futureblog.pl

W amerykańskiej miejscowości Festus, w stanie Missuri, budowlańcy staneli przed nie lada wyzwaniem. Na zlecenie Curta i Debory Sleeper musieli bowiem wykuć, a następnie zbudować w skale dom o powierzchni 1400 m2. Efekt ich prac jest imponujący, a co ważniejsze ekologiczny, gdyż ogrzewany ciepłem, ze źródeł geotermalnych.

Dom Gary?ego Nevilla

Fot. Futureblog.pl

Obrońca Manchesteru Utd słynie ze swego zamiłowania do ekologii. Stąd też ten niecodzienny projekt jego rezydencji. Kwiecisty budynek ukryty w większości pod ziemią ma powierzchnię 750 m2, a to co wystaje ponad nią również prezentuje się bardzo ciekawie.

Shire

Fot. Futureblog.pl

Czyżby pozostałości po planie filmowym, na którym powstawała słynna trylogia? To bajkowe osiedle jest dziełem pracowni Vetsch Architektur i powstało na szwajcarskiej prowincji. I jak tu nie wierzyć w istnienie Hobbitów?

Źródło: Futureblog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *