Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Odpady, Recykling, Wydarzenia

Ministerstwo Środowiska zbiera baterie dla Sokołowska

Fot. EKo.org.pl

Od 2007 roku Fundacja Sztuki Współczesnej ?In Situ? odbudowuje dawne Sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku. Jednym ze sposobów zbierania funduszy na odbudowę jest nasza akcja ekologiczno-kulturalna.  We współpracy z firmą Europejska Platforma Recyklingu (ERP) prowadzimy zbiórkę zużytych baterii. Za każdy 1 kg zebranych baterii otrzymujemy od ERP 1 zł z przeznaczeniem na odbudowę. Każdego roku w Polsce powstaje blisko 250 mln sztuk baterii. Baterie, które nie są zbierane szkodzą środowisku, zatem trzeba je zbierać i utylizować. Nasza akcja przynosi, oprócz korzyści ekologicznych, dodatkową wartość. Jest nią odbudowa niezwykle cennego, zabytkowego obiektu i stworzenie w jego murach Laboratorium Kultury. Chcemy wierzyć, że bycie kulturalnym to nie tylko częste korzystanie z dóbr kultury, ale i kulturalne obchodzenie się ze środowiskiem, w którym wszyscy żyjemy – czyli troska o nie każdego dnia, chociażby poprzez zbieranie zużytych baterii.

Ministerstwo Środowiska przyłączyło się do tej akcji. Od 2O października rusza zbiórka baterii wśród pracowników Ministerstwa.

Dziękujemy !

Zapraszamy kolejne organizacje, firmy, urzędy  do zbiórki baterii na rzecz odbudowy dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku. Dostarczymy Państwu dowolną ilość pojemników na baterie oraz zapewnimy ich odbiór.

Proszę o kontakt
Dominik Dobrowolski
dominik@eko.org.pl

www.sokolowsko.org

Źródło: Eko.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *