Aktualności, Ekologia, Energia odnawialna, Ochrona środowiska, Wydarzenia

?Z Danią bliżej ? energia przyjazna środowisku? ? partnerzy

Fot. WirtualnaKopenhaga.pl

Oficjalni partnerzy kampanii INFORMACYJNEJ ?Z Danią bliżej ? energia przyjazna środowisku?

Zaangażowanie duńskich przedsiębiorstw w działania mające na celu poprawę efektywności energetycznej w budownictwie i wspieranie rozwoju odnawialnych źródeł energii ma także swoje uzasadnienie komercyjne. Niektóre firmy już wkroczyły na polski rynek, inne przygotowują się do tego kroku. Oferując swój know-how, wspierają szybką wymianę i rozwój technologii.

Ambasada współpracuje z grupą duńskich firm ? partnerami kampanii ?Z Danią bliżej ? energia przyjazna środowisku?, których działalność koncentruje się m.in. na propagowaniu energetyki wiatrowej oraz możliwościach poprawy efektywności energetycznej w budownictwie.

Następujące firmy duńskie znalazły się w gronie partnerów kampanii:

NIB ? Nordic Investment Bank ? http://www.nib.int

Velux ? http://www.velux.pl/

Rockwool ? niepalne izolacje ? http://www.rockwool.pl/

Dong Energy ? http://www.dongenergy.com/

Wind Space ? http://windspace.dk/

Niras ? http://www.niras-ic.pl/

Źródło: WirtualnaKopenhaga.pl

2 Comments

  1. 1

    Będąc przy temacie Odnawialnych Źródeł Energii, chciałbym przestrzec przed Ekoenregią – tej z Szadka – rzecz jasna. Deweloper ten wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością w wykonywaniu zleconego projektu. Wiatraki które postawił ze sporym opóźnieniem są używane i w zasadzie bezużyteczne ze względu na wadliwe podzespoły, inwestor ponosi spore straty każdego dnia.

  2. 2

    Niestety na działalność firm stawiających wiatraki mają jedynie inwestorzy. Nie znam sprawy więc nie mogę się wypowiadać. Ale jeśli faktycznie zostały postawione używane wiatraki, to ktoś chyba poszedł delikatnie na skróty. Normalną sprawą jest, że rzeczy używane mogą posiadać ukryte wady. Siłą rzeczy są tańsze. Współczuję temu inwestorowi. Powinien obciążyć wykonawcę kosztami (podejrzewa, ze ma jakiś okres gwarancyjny na te wiatraki?).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *