Aktualności, Ekologia, Motoryzacja, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Samochód elektryczny z wymiennymi akumulatorami

Fot. Elektroonline.pl

Beijing Automotive Industry Holding Co Ltd (BAIC) podczas EVS25 (25th World Battery, Hybrid and Fuel Cell Electric Vehicle Symposium) w chińskim Shenzhen zaprezentował samochód elektryczny z wymiennymi akumulatorami.

Samochód elektryczny o nazwie „C71 EV” ma pojawić się w ofercie już w 2011 r. w Chinach w cenie około 45000$. Według BAIC akumulatory samochodu mogą być całkowicie wymienione w ciągu zaledwie 5 minut.

Obecnie chiński rząd pracuje nad planem standaryzacji metody wymiany akumulatorów w EV i budową stacji wymieniających baterie. BAIC twierdzi, że samochody elektryczne z wymiennymi akumulatorami są przyszłością chińskiej komunikacji.

Tym razem samochód został wyposażony w akumulatory całkowicie przygotowane przez Beijing Pride Power Systems Technology Co Ltd. Akumulator waży 340kg i ma pojemność 22kWh. Elektroda dodatnia została wykonana z fosforanu litowo-żelazowego (LiFePO4).

Fot. Elektroonline.pl

Bateria zawiera 10 modułów, z czego każdy zawiera 10 ogniw.

C71 EV jest pięcioosobowym sedanem, zdolnym pokonać na naładowanych akumulatorach 150km. Samochód waży on 1880kg, a wymiary to 4852mm długości, 1788mm szerokości i 1525mm wysokości. Silnik samochodu ma moc 60kW i charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym 160Nm. Maksymalna prędkość pojazdu to 160km/h.

Fot. elektroonline.pl

Źródło: Elektroonline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *