Aktualności, Energetyka, Wydarzenia

Od stycznia podwyżka cen prądu

Wysokie ceny prądu w Polsce

URE zatwierdziło podwyżki 5 sprzedawców prądu

Prezes URE zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż energii elektrycznej gospodarstwom domowym dla 5 przedsiębiorstw energetycznych – poinformowała PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska. Dodała, że średnio rachunki za prąd wzrosną od 3,8 do 7,4 proc.

„Średnio rachunki gospodarstw domowych wzrosną od 3,8 do 7,4 proc.” – powiedziała w piątek po południu PAP Głośniewska.

Swoje podwyżki zatwierdziły już spółki sprzedażowe Enei, Polskiej Grupy Energetycznej, Energi i Enionu, a także spółka EnergiaProGigawat.

Wnioski w sprawie podwyżek cen prądu złożyły też do Urzędu Regulacji Energetyki: RWE Stoen (Warszawa) oraz Vattenfall (Warszawa i Górny Śląsk).

W listopadzie wiceprezes URE Marek Woszczyk zapowiadał, że gospodarstwa domowe mogą spodziewać się w przyszłym roku jednocyfrowej podwyżki cen energii elektrycznej. Dodał, że zakończenia postępowania w sprawie zatwierdzenia taryf należy spodziewać się 17 grudnia, co oznacza, że nowe taryfy będą obowiązywać od początku 2011 r.

Sprzedawcy prądu w połowie października złożyli do URE wnioski w sprawie podwyżek cen dla gospodarstw domowych w przyszłym roku – od około 13 proc. do prawie 22 proc. Następnie dwukrotnie korygowali swoje oczekiwania – na wezwania Urzędu, schodząc do podwyżek rzędu 9-15 proc., a następnie 6-8,5 proc.

Dotychczasowe taryfy, które wpływają na cenę prądu dla gospodarstw domowych, obowiązują do przełomu grudnia i stycznia.

Źródło: Onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *