Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Amerykańska moda na wielkie ?niemycie?. Czy ?brudna? moda zawita do Polski?

Moda na niemycie

Prysznic trzy razy w tygodniu, włosy raz, przetarcie ciała cytryną lub nawilżoną chusteczką ? to w zupełności wystarczy. Jak informuje Rzeczpospolita trend na ?niemycie? zalewa Amerykę i Europę Zachodnią.

To nie tylko czcze gadanie czy durny żart. Rzeczywiście jest coś na rzeczy, skoro o nowej modzie informowały New York Times czy londyński Guardian. Jak pokazują badania firmy SGA produkującej kosmetyki, aż 41 proc. mężczyzn w Wielkiej Brytanii nie bierze prysznica codziennie. Wśród kobiet odsetek ten wynosi 33 proc. Na zachodzie ludzie coraz częściej rezygnują z codziennego prysznica oraz dezodorantów. Nowa moda, czy troska o środowisko? Jedni nie myją się, by nie zniszczyć naturalnej bariery ochronnej swojej skóry, inni bo dezodoranty zawierają szkodliwe aluminium.

Wytłumaczeniem mogą być także przyczyny estetyczne ? modne są fryzury niedbałe. Zamiast kupować żele i pianki pozwalają zrobić swoje naturze. Najliczniej jednak rezygnują z nadmiernej higieny ekolodzy. Nie chcą marnować wody i zatruwać środowisko chemikaliami z kosmetyków.

Źródło: Ekologia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *