Aktualności, Ekologia, Energetyka, Energia odnawialna, Energia wiatru, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Tauron Ekoenergia stawia na farmy wiatrowe

Tauron Ekoenergia inwestuje w energię odnawialną

Tauron Ekonergia wybuduje farmę wiatrową o mocy 100 MW. A to dopiero początek inwestycji tej firmy w energetykę wiatrową.

Spółka należąca do koncernu energetycznego Tauron, której celem jest produkcja energii ze źródeł odnawialnych, przejęła firmę „Megawat Marszewo”, która posiada gotowy projekt realizacji farmy wiatrowej o mocy 100 MW – podaje Cire.pl.

Nowy park wiatrowy będzie zlokalizowany w zachodniopomorskiej gminie Postomino. Wcześniej Tauron Ekoenergia zakupiła farmę wiatrową zlokalizowaną w okolicy Wicka.

Już w pierwszej połowie przyszłego roku Tauron Ekoenergia ogłosi przetarg na wykonawcę projektu, a uruchomienie elektrowni wiatrowych planowane jest na 2013 rok.

Jak informuje Cire.pl., to nie koniec inwestycji firmy w energię wiatrową. Na kolejne projekty tego rodzaju Tauron Ekoenergia chce wydać 4 mln zł. W sumie, do 2020 roku, spółka chce zarządzać parkiem wiatrowym o łącznej mocy 440 MW.

Spółka Tauron Ekoenergia w swoim portfolio instalacji produkujących energię ze źródeł odnawialnych posiada także 35 elektrowni wodnych.

Źródło: Gramwzielone.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *