Aktualności, Ekologia, Energetyka, Energia odnawialna, Ochrona środowiska, Surowce Energetyczne, Wydarzenia

Elektrownie gazowe, skończy się na planach?

Elektrownia gazowa

Choć plany budowy bloków energetycznych zasilanych gazem ma kilka firm, to szanse na uruchomienie przed 2015 roku ma tylko jedna tego typu instalacja – pisze ?Rzeczpospolita?.
Według informacji zebranych przez dziennik przed 2015 rokiem będzie uruchomiony tylko nowy blok gazowy w Stalowej Woli, który będą wspólnie budować PGNiG i Tauron.

Kolejne przedsięwzięcie tego typu ? elektrownia gazowa w Grudziądzu planowana przez Energę i ESB jest w ocenie ?Rz? na wstępnym etapie i decyzji o rozpoczęciu budowy można się spodziewać najwcześniej za półtora roku. Jednocześnie w przypadku tego projektu nie wiadomo, jaką decyzję podejmie w tej sprawie Polska Grupa Energetyczna, jeśli oczywiście uzyska zgodę UOKiK na przejęcie Energi i sfinalizuje tą transakcję. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez dziennik w zarządzie PGE, może być trudno o poparcie dla tej inwestycji.
Energa ma również plany budowy elektrowni gazowej w Gdańsku z Lotosem i PGNiG, ale prace nad tym projektem zostały zawieszone podobnie jak w przypadku wspólnego przedsięwzięcia PGNiG i Zakładów Azotowych Tarnów.

Również czeski CEZ najprawdopodobniej wycofa się z realizacji projektu budowy nowego bloku w Skawinie. Podobnie sytuacja ma się z planami Orlenu, który zapowiadał budowę elektrowni we Włocławku ? pisze ?Rzeczpospolita?.

Źródło: CIRE.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *