Aktualności, Ekologia, Motoryzacja, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Jeszcze pięć lat poczekamy na powszechny samochód elektryczny

Fot. zielonemigdaly.pl

Jak poinformował ?Dziennik Gazeta Prawna?, według firmy KPMG, samochód elektryczny, na który będzie stać będzie przeciętnego użytkownika nie pojawi się na rynku wcześniej niż za pięć lat.

Przy stosowanych obecnie technologiach zakup samochodów elektrycznych może być opłacalny jedynie w przypadku rządowych subwencji na ich produkcję. Niezależnie od tego według KPMG segment aut elektrycznych będzie i tak najszybciej rozwijającym się fragmentem rynku motoryzacyjnego ? czytamy w DGP.

DGP przypomina, że 20 grudnia Nissan rozpoczął produkcję pierwszego zdaniem tej firmy masowego samochodu elektrycznego Leaf (Leading Environmentally-friendly Affordable Family Car). Samochód dla czteroosobowej rodzinę może rozwinąć maksymalną prędkość do 145 km/h i posiada zasięg 175 km. Barierą dla upowszechnienia tego modelu jest jednak jego cena, która w USA wynosi 33 tys. dol. oraz czas ładowania akumulatora, który standardowo trwa 8 godzin.
Gazeta zwraca jednocześnie uwagę, że w 2011 r. na rynek ma być wprowadzonych 8 samochodów elektrycznych, w tym Citroen O, Peugeot iOn oraz Mitsubishi iMiEV.

Źródło: CIRE.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *