Aktualności, Ekologia, Energetyka, Energia odnawialna, Energia słoneczna, Motoryzacja, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Dystrybutor elektryczności zamiast benzyny?

Fot. Younicos.com

Już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli ładować nasz samochód elektryczny na samoobsługowych, autonomicznych stacjach, wytwarzających potrzebną energię z paneli słonecznych.

Wizja ta już doczekała się realizacji. W Berlinie-Adlershof firma Younicos wybudowała największą jak do tej pory, w pełni funkcjonalną, niezależną, skomputeryzowaną stację ładowania pojazdów elektrycznych. Jednocześnie na stacji można ładować do ośmiu pojazdów, a energia potrzebna do tego zadania pochodzi wprost ze Słońca!

Czemu stacja jest taka wyjątkowa?
Za sprawą połączenia trzech nowatorskich technologii opracowanych przez specjalistyczne firmy. W skład urządzenia wchodzi system śledzenia Słońca, akumulatory i inteligentny, komputerowy system ładowania i przyjmowania opłat za ładowanie.

1. System śledzenia Słońca:
Dwuosiowy 12-modułowy generator z panelami fotowoltaicznymi, podąża za Słońcem generując o 40% więcej energii niż stosowane powszechnie jednoosiowe systemy ? od firmy Solon.

2. Akumulatory:
Cellstrom dostarczył zestaw wanadowych akumulatorów przepływowych potrafiący zmagazynować do 100kWh energii, zapewniając w dowolnej chwili 10kW mocy ładowania.

3. Komputerowy system ładowania:
Nowatorski system z oprogramowaniem monitorującym od pomysłodawcy projektu firmy Younicos ma zapewnić optymalne parametry ładowania pojazdów. Do komunikacji zewnętrznej i serwisowej użyty zostanie modem GSM. Stacja wyposażona zostanie oczywiście w system płatności za ?tankowanie?.

Fot. Younicos.com

W wyniku połączenia trzech modułów powstała autonomiczna stacja ładowania, która zaopatrzy elektryczne samochody i skutery w czystą energię pochodzącą ze źródła odnawialnego.

Bartek

Źródło: Eco-zone.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *