Ekologia, Ochrona środowiska, Odpady, Wydarzenia

IKEA wspiera sprzedaż mebli używanych

Meble używane z IKEI

IKEA, słynny szwedzki potentat meblowy postanowił wyjść naprzeciw (na razie tylko w Szwecji) wszystkim tym, którzy – zgodnie z filozofią 3 R – chcą się pozbyć niepotrzebnych im już używanych ikeowskich mebli, ale nie chcą ich wyrzucać na śmietnik.

Za pomocą specjalnej platformy internetowej, Szwedzi od początku września mogą sprzedawać i kupować używane meble z IKEI. Firma nie będzie pobierać żadnych opłat ani prowizji z tytułu pośrednictwa w transakcji.

Wg oficjalnego komunikatu prasowego, IKEA chce w ten sposób stać się jeszcze bardziej ekologicznie odpowiedzialnym przedsiębiorstwem, które dba o to, by przedłużać życie swoich produktów i umożliwić swoim klientom wyrażanie swoich pro-ekologicznych postaw konsumenckich.

Jak podaje Time, cynicy sugerują jednak, że za nowym pomysłem meblowego giganta stoi zwyczajna chęć objęcia kontroli nad rynkiem mebli z drugiej ręki. Tym bardziej, że istniał już w Szwecji sklep internetowy sprzedający używane produkty IKEA pod nazwą ILoveIkea.se. Na skutek interwencji IKEI, musiał zmienić nazwę na bezikeowską billyandfriends.se.

Źródło: Ekoistyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *