Aktualności, Ekologia, Energetyka, Energia odnawialna, Ochrona środowiska, Odpady, Wydarzenia

Inteligentne miasta / Smart cities ? seminarium w Warszawie

Inteligentne miasta (Fot. WirtualnaKopenhaga.pl)

PREZYDENT MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY I AMBASADOR DANII ZAPRASZAJĄ NA SEMINARIUM ?INTELIGENTNE MIASTA?

Ambasada Danii, we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, serdecznie zaprasza na seminarium poświęcone koncepcji ?SMART CITIES ? INTELIGENTNE MIASTA?. Seminarium organizowane jest w ramach kampanii informacyjnej pod hasłem ?DANISH SUSTAINABLE LIVING?, prowadzonej przez Ambasadę Danii.

Seminarium będzie miało miejsce w Warszawie, 1 marca 2011, w siedzibie Ambasady Danii przy ulicy Marszałkowskiej 142 (CENTRUM KRÓLEWSKA).

Podczas pierwszego z serii seminariów organizowanych w ramach kampanii poświęcimy szczególną uwagę kwestiom efektywności energetycznej w budynkach, w procesie produkcji i dystrybucji energii, wykorzystania odnawialnych źródeł energii, inteligentnego zarządzania gospodarką wodną w budynkach mieszkalnych i zagospodarowania odpadów w Warszawie oraz miastach i gminach całego województwa mazowieckiego.

Celem seminarium jest analiza możliwości praktycznej realizacji w Polsce idei ?inteligentnego miasta? przy pomocy nowoczesnych technologii i z wykorzystaniem duńskich doświadczeń w tej dziedzinie. Do udziału w seminarium zapraszamy prezydentów i burmistrzów miast z całego województwa mazowieckiego, urbanistów, developerów oraz przedstawicieli instytucji specjalizujących się w problematyce zrównoważonego rozwoju miejskiego, w szczególności w takich strategicznych obszarach jak efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej czy też efektywność energetyczna na etapie dostaw energii, w tym energii zielonej. Podczas konferencji zostaną przedstawione konkretne przykłady zastosowań wspierających zarządzanie energią, wodą i odpadami w mieście ? zarówno na poziomie instytucjonalnym, przemysłowym, jak i z perspektywy użytkownika końcowego.

Istotnym punktem programu będzie dyskusja nad możliwościami zacieśnienia współpracy między stolicami naszych krajów, Warszawą i Kopenhagą, celem wzmożonego rozwoju obu tych miast, jako wzorcowych w aspekcie smart cities. W dyskusji wezmą udział polscy i duńscy specjaliści w dziedzinie polityki miejskiej, a także przedstawiciele środowisk samorządowych i akademickich oraz duńskich firm dostarczających innowacyjne rozwiązania.

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpośrednich spotkaniach z duńskimi ekspertami obecnymi podczas całego dnia seminarium. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 25 lutego pod wskazany w formularzu zgłoszeniowym e-mail lub numer faxu. W przypadku pytań prosimy kontakt z Ambasadą Danii (tel.: + 48 22 565 29 00) lub Biurem Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy (tel.: + 48 22 44 33 607).

Formularz zgłoszeniowy do pobrania: ściągnij

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w seminarium ? do zobaczenia 1 marca w siedzibie Ambasady Królestwa Danii w Warszawie.

Źródło: WirtualnaKopenhaga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *