Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Odpady, Recykling, Wydarzenia

Branża celulozowo-papiernicza w Skandynawii odnotowała zysk

Fot. WirtualnySztokholm.pl

Fińsko ? szwedzka grupa branży celulozowo-papierniczej odnotowała zysk 389 mln euro (brutto) za czwarty kwartał 2010 roku, jest to znaczny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. W 2010 roku Stora Enso zwiększyło inwestycje m.in. w Chinach, Urugwaju, Austrii i Polsce.

Z powodu zamieszek w Egipcie zamknięto placówkę zajmującą się sprzedażą w Egipcie. Firma przewiduje znaczny wzrost cen na papier m.in. stosowany w produkcji gazet.

Stora Enso Poland należy do liderów w branży w Polsce. Produkuje: celulozę, papiery przemysłowe, tekturę i opakowania tekturowe, opakowania z tektury laminowanej oraz worki papierowe. Zarząd Stora Enso Poland znajduje się w Ostrołęce, tu również znajdują się główne zakłady spółki wytwarzające: celulozę, papier, tekturę i pudła oraz worki papierowe. Pozostałe zakłady produkcyjne mieszczą się w Łodzi, Tychach oraz Mosinie.

Stora Enso Poland dysponuje rocznymi możliwościami produkcyjnymi na poziomie 260 tys. ton papierów do produkcji tektury falistej, papieru workowego i pakowego (MG Kraft). Możliwości produkcyjne spółki w zakresie opakowań z tektury falistej sięgają 380 milionów m2, natomiast w zakresie worków kształtują się na poziomie 180 mln sztuk rocznie.

Źródło: WirtualnySztokholm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *