Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Pierwszy na świecie hybrydowy motocykl

 

Firmy Schneider Electric i Orange County Choppers (OCC) skonstruowały pierwszy na świecie hybrydowy motocykl. Wkrótce będzie można podziwiać go w Europie

Maszyna napędzana jest silnikiem V-2, waży 430 kg, średnio spala 3,5-4 litry paliwa na 100 km (w trybie mieszanym), posiada także nowoczesny, inteligentny system zarządzania energią, który potrafi na bieżąco analizować dane i dokonywać wyboru optymalnego źródła energii, co gwarantuje spore oszczędności.

Motocykl został zaprojektowany jako seryjny pojazd hybrydowy, który będzie można ładować z domowej instalacji elektrycznej. W trybie pracy wyłącznie na zasilaniu elektrycznym litowo-jonowe akumulatory umożliwią przejechanie ponad 60 km trasy. Oprócz silnika elektrycznego pojazd jest także wyposażony w silnik spalinowy, który ładuje akumulatory w czasie jazdy. Do tego celu wykorzystano również hamowanie regeneracyjne.

Pierwszy motocykl hybrydowy (Fot. Clark Dever)

W marcu motocykl zostanie zaprezentowany w Europie. Będzie można zobaczyć go m.in. w Czechach w Muzeum Techniki w Brnie podczas Schneider Electric Energy Party. Niestety firma nie planuje seryjnej produkcji.

Pierwszy motocykl hybrydowy (Fot. Clark Dever)

Źródło: Radiator-mototurystyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *