Aktualności, Ekologia, Energetyka, Ochrona środowiska, Odpady, Recykling, Surowce Energetyczne, Wydarzenia

PZPN sprzedaje stadionową biomasę

Reprezentacja Polski w piłce nożnej (Fot. Ekologia.pl)

W marcu br. została podpisana 5 letnia umowa pomiędzy producentem biomasy Poli Trade Polska i Polskim Związkiem Piłki Nożnej na zagospodarowanie pozostałości pomeczowych w postaci łuski słonecznika. Umowa zacznie obowiązywać od 20 kolejki spotkań.

Jak wyliczyli eksperci, po ostatniej 19 kolejce Ekstraklasy, z liczbą widzów 69.600, można by pozyskać ok. 7 tys. kg łuski słonecznika z przeznaczeniem na biomasę. Łuski słonecznika zostaną speletyzowane i dostarczone do elektrowni.

?Jesteśmy przekonani, że współpraca będzie korzystna na obu stron. Właściciele stadionów pozbędą się problemu nieczystości, a nasza firma pozyska surowiec na cele energetyczne. Z naszych wyliczeń wynika, że tylko ze spotkań piłkarskich pozyskamy ok. 50 ton surowca. Po dramatycznych meczach, ilość łuski może się podwoić. Mamy nadzieję, że już wkrótce zostanie podpisana kolejna umowa z Polskim Związkiem Hokejowy ? dodaje prezes, Jarosław Rak

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w trwają prace koncepcyjne nad sprowadzeniem z Chile do Polski, ok. 10 mln małych gryzoni ? koszatniczek. Mają pomóc z rozdrobnieniem drzew, gałęzi na budowie autostrady Katowice ? Warszawa. Koszty ?obsługi? koszarniczek będą znacznie niższe niż koszty rębaków spalinowych, biorąc pod uwagę dzisiejsze koszty paliwa.

Źródło: Ekologia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *