Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Rolnictwo, Wydarzenia

Norwegowie znowu w Szydłowie

Zamek w Szydłowie (naszlaku.com)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie ze szkołą w Gausdal (niedaleko Lillehammer) w Norwegii współpracuje już od 2008 roku.
Obie placówki pracowały razem w projekcie ?Do it for yourself? (2008-2010), teraz planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Szkoła w Gausdal kształci przyszłych rolników i to grupa uczniów właśnie z klas rolniczych odwiedziła Szydłów. W programie norweskiej wycieczki znalazły się gospodarstwa: p. Młoczkowskiego z Bleszyna, p. Jacha z Boryszowa, p. Hojwy z Woźnik.

Gospodarstwo Ogrodnicze Grzegorza Krasonia w Piaskach przyszli norwescy farmerzy odwiedzili wraz z wicestarostą Grzegorzem Adamczykiem. Produkcją rozsady pomidora, sałaty, kapusty pekińskiej, selera, pora zakład zajmuje się od 1997 roku zatrudniając 110 pracowników. Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija i z roku na rok zwiększa produkcję.

Takie wizyty to doskonała promocja powiatu piotrkowskiego, ale również rolników i przedsiębiorców działających na jego terenie.

Norwescy goście spotkali się nie tylko z młodzieżą z Szydłowa, odwiedzili także gościnne progi ZSR CKU w Wolborzu. Tam też zwiedzali Muzeum Pożarnictwa. Region piotrkowski ma wiele do zaoferowania i nie sposób wszystkiego pokazać w tak krótkim czasie, dlatego Norwegowie planują dalsze wizyty u polskich przyjaciół.

Źródło: PortalSamorzadowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *