Aktualności, Ekologia, Energetyka, Energia odnawialna, Ochrona środowiska, Rolnictwo, Surowce Energetyczne, Wydarzenia

Ceny produktów rolnych będą nadal rosły

Ceny produktów rolnych będą nadal rosły

– Podobnie jak międzynarodowe instytucje badawcze, jak np. FAPRI uważamy, że ceny produktów rolnych będą nadal rosły, zarówno na globalnym rynku, jak i ukraińskim – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maksim Szinkarenko, dyrektor w Altera Finance, doradca ukraińskiej spółki B.I.G. Harvest.

Jego zdaniem wpływ na to będą miały takie czynniki jak stale rosnąca populacja światowa, pogarszający się stan gruntów ornych i postępująca urbanizacja, jak również rosnące zapotrzebowanie w sektorze bioenergii.

– Pomimo to, nie chcemy nadmiernie rozszerzać naszej produkcji, tylko skupić na tym, w czym jesteśmy wyspecjalizowani. Dlatego stawiamy na dalszy rozwój produkcji pszenicy oraz oleju słonecznikowego. To uczyni nas nie tylko mniej podatnymi na wahania cenowe, ale także pozwoli uzyskać dostęp do wysokiej jakości produktów – mówi Szinkarenko. B.I.G. Harvest chce skorzystać także na stale rosnącym popycie – globalnym i na rynku ukraińskim – na wysokiej jakości produkty rolne.

– Chcemy także wykorzystać rosnące znaczenie Ukrainy na międzynarodowym rynku żywności, szczególnie w sektorze oleju słonecznikowego. Ukraina wyrasta bowiem na dominującego gracza w tym obszarze – osiągając 59 proc. udział w globalnym rynku – podkreśla nasz rozmówca.

WK

Źródło: PortalSpozywczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *