Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Odpady, Recykling, Styl życia, Wydarzenia

Wymień szare na zielone. W świecie D-Link bycie eko się opłaca

Ekologiczny D-Link (Fot. Dlink.cc)

W badaniu przeprowadzonym dla D-Link Technology Trend w marcu 2011 r., aż 90 proc. respondentów zgodziło się z twierdzeniem, że korzystanie z energooszczędnych urządzeń przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne.W ramach akcji ?Szare na Zielone? firmy i instytucje mogą wymienić wysłużony sprzęt sieciowy na nowe, energooszczędne urządzenia najnowszej generacji.

Program Szare na Zielone powstał na bazie badań biznesowych prowadzonych przez producenta w ramach panelu badawczego D-Link Technology Trend. Wyniki najnowszej edycji badania przeprowadzonego w sektorze małych i średnich firm wskazują, że choć 90% respondentów badania uważa, że ekologia w przedsiębiorstwie jest ważna, tylko 35% jest gotowa ponieść koszty związane z wprowadzeniem ekologicznego sprzętu. Akcja prowadzona przez D-Link sprawia, że wymiana infrastruktury IT jest wygodniejsza i tańsza. Każda firma, która zdecyduje się na udział w programie może zakupić nowy sprzęt z aż 25% zniżką, a stary poddać bezpłatnej, ekologicznej utylizacji. Warunki udziału w programie znajdują się na stronie internetowej SzareNaZielone.pl. Modernizacja z wykorzystaniem sprzętu D-Link Green umożliwia zmniejszenie o kilkadziesiąt procent kosztów energii wykorzystywanej do obsługi sieci komputerowych. To duża oszczędność, zważywszy na fakt, że ponad 60% respondentów badania D-Link Green IT uznało, że znaczącą część energii elektrycznej w ich firmach pobiera sprzęt IT. D-Link nie nakłada ograniczeń dotyczących posiadanego obecnie sprzętu, akceptując wymianę urządzeń dowolnego producenta.

Program ?Szare na Zielone?, umożliwiający małym i średnim firmom wymianę dotychczas używanego sprzętu IT, na nowe, energooszczędne urządzenia D-Link Green wystartował w 2009 r.

By skorzystać z programu należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.SzareNaZielone.pl, zgłosić urządzenia sieciowe, które chcemy wymienić oraz wybrać nowe, energooszczędne urządzenia. Na etapie wyboru nowych urządzeń można skorzystać z bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem D-Linka, który pomoże dobrać rozwiązania spełniające wymogi i oczekiwania przedsiębiorstwa.

D-Link Green to szereg proekologicznych mechanizmów implementowanych w urządzeniach sieciowych firmy D-Link, dzięki którym można zmniejszyć zużycie energii elektrycznej nawet o 73%, ograniczyć emisję ciepła oraz wydłużyć żywotność sprzętu. Podstawowe funkcje tej technologii to:

– Kontrola statusu łącza: jeśli urządzenie sieciowe wykryje brak aktywności na jednym z portów (np. komputer do niego podłączony nie jest włączony), zostanie on ustawiony w tryb oczekiwania, znacznie zmniejszając moc przeznaczoną do obsługi danego połączenia (w przełącznikach i routerach)
– Kontrola długości połączenia: wykrywanie długości kabla Ethernet i dostosowanie do niej optymalnej ilości energii potrzebnej do obsługi połączenia (w przełącznikach i routerach)
– Harmonogram Wi-Fi: automatyczne wyłączanie punktu dostępowego sieci WLAN w godzinach, w których sieć bezprzewodowa nie jest używana (w rozwiązaniach bezprzewodowych)
– System reakcji na niską temperaturę: automatyczne wyłączanie lub zmniejszenie szybkości obrotowej wentylatorów (w przełącznikach)
– Kontrola braku aktywności: automatyczne wyłączenie dysków twardych (w urządzeniach wykorzystujących systemy pamięci).

D-Link stosuje także zasilacze z certyfikatem ENERGY STAR, które spełniają ścisłe normy wydajności energetycznej. Są one o około 30 procent bardziej wydajne, niż modele konwencjonalne.

Technologia D-Link Green chroni środowisko naturalne przed szkodliwymi substancjami, w oparciu o dyrektywę RoHS (2002/95/EC). Do pakowania urządzeń stosowane są opakowania nadające się do recyklingu.

Raport przedstawiający wyniki drugiej edycji badania Green IT, projektu badawczego D-Link Technology Trend, można pobrać ze strony http://technologytrend.pl/2011/05/ekologia-wazna-ale-cena-wazniejsza.

Źródło: Interaktywnie.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *