Aktualności, Ekologia, Energetyka, Energia odnawialna, Energia słoneczna, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Google wyda 280 mln USD na SolarCity

Ogniwa fotowoltaiczne (Fot. Gramwzielone.pl)

Google zainwestuje w projekt, którego celem jest budowa tysięcy domowych instalacji solarnych.

– Inwestując w energię odnawialną Google daje przykład innym amerykańskim firmom. 200 największych korporacji w USA dysponuje funduszami rzędu 1 bln dolarów. Inwestycje w energię słoneczną generują zyski, oznaczają oszczędności dla gospodarstw domowych, kreują nowe, lokalne miejsca pracy i przyczyniają się do ochorny środowiska. Jeśli kolejne firmy podążą przykładem Google, możemy znacząco ograniczyć zależność od tradycyjnych źródeł energii – komentował Lyndon Rive, dyrektor wykonawczy SolarCity.

Fundusze Google zaangażowane w SolarCity zostaną przeznaczone na leasing systemów solarnych dla gospodarstw domowych w USA. Google szacuje, że w ten sposób przyczyni się do montażu 7 – 9 tysięcy instalacji fotowoltaicznych.

Obecnie projekt SolarCity jest realizowany w 10 amerykańskich stanach, m.in. w Kalifornii, Teksasie, Colorado, Maryland, New Jersey czy stanie Nowy Jork. Do tej pory firma wykonała lub jest w trakcie realizacji ponad 15 tysięcy domowych systemów PV montowanych na dachach gospodarstw domowych.

Wraz z innymi projektami w energetyce odnawialnej fundusze Google, które firma zainwestowała do tej pory w zieloną energię, wzrosły do 680 mln dolarów.

Źródło: Gramwzielone.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *