Aktualności, Odpady, Recykling

Stare krzesła jako ozdoba hotelu

Recykling starych mebli (Fot. UlicaEkologiczna.pl)

Recykling starych mebli (Fot. UlicaEkologiczna.pl)

Dla greckiego kolekcjonera sztuki Dakisa Joannou, New Hotel był prawdziwym wyzwaniem w dziedzinie designu i przedsiębiorczości i ekologii. Kupując stary, zmęczony już Olympic Palace Hotel, wybudowany 50 lat temu w nowoczesnej części Aten, zdecydował się stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Właścicielowi zależało, aby żaden wartościowy element wyposażenia hotelu nie został zniszczony, wyrzucony – krok po kroku chciał odtworzyć grecką legendę, ale w nowoczesnym wydaniu. O pomoc poprosił słynące ze swych oryginalnych i niestandardowych projektów, studio architektoniczne braci Humberto i Fernando Campana.

Nowe pokoje i apartamenty są urządzone według trzech odrębnych koncepcji projektowych, każdy oparty na innym fundamencie kultury greckiej. Pocztówki, amulety, antyki są przechowywane za akrylowymi płytami, które unoszą się tuż nad ścianą, dzięki czemu goście czują się ściśle związani ze sztuką, zamiast być jej biernymi obserwatorami. Ten temat przenika nawet łazienki.

Ogromna ilość starych krzeseł, pochodzących jeszcze z Olympic Palace Hotel wykorzystana została przez architektów do stworzenia nietypowych obiektów i form. Dzięki pomocy kreatywnej grupy greckich studentów studiów doktoranckich, powierzchnie wspólne hotelu są teraz pełne niezwykłych hybryd z połamanych drzwi i krzeseł.

Źródło: UlicaEkologiczna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *