Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Nowa kampania edukacyjna Ministerstwa Środowiska – „Zakręć kran”

Kampania edukacyjna Zakręć kran (Fot. Odkrywcy.pl)

Kampania edukacyjna Zakręć kran (Fot. Odkrywcy.pl)

Ruszyła nowa kampania edukacyjna Ministerstwa Środowiska. Jej celem jest zwrócenie uwagi Polaków na to, że zmieniając swoje codzienne przyzwyczajenia nie tylko będą bardziej proekologiczni, ale też zmniejszą swoje wydatki na energię elektryczną czy wodę. Hasłem przewodnim akcji jest „Zakręć Kran”.

„Zakręć Kran” to hasło akcji edukacyjnej, przygotowanej przez Ministerstwo Środowiska, której zadaniem jest wykształcenie w Polakach pozytywnych nawyków, które przyczynią się do bardziej efektywnego i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, a także ograniczą szkodliwy wpływ człowieka na środowisko. Dodatkowo, zadaniem akcji jest wykreowanie swoistej mody na bycie „eko”. Projektowi została dedykowana specjalna strona internetowa www.zakreckran.pl.

Dodatkowym punktem komunikacji będzie również portal społecznościowy Facebook, na którym uruchomiony został profil Drużyny AAA+ będącej elementem kampanii: http://www.facebook.com/druzynaAAAplus

W skład Drużyny wchodzą postaci reprezentujące żywioły: Aqua – symbolizująca wodę, Art – uosabiający ziemię, Air – bohater związany z powietrzem oraz Alam – wiewiórka, odnosząca się do flory i fauny. Postacie te będą obecne nie tylko w sieci. Będzie można je wkrótce spotkać na ulicach miasta, którego mieszkańcy najwięcej razy „zakręcą” wirtualny kurek na stronie www.zakreckran.pl. W ramach nagrody zostaną oni obdarowani przez drużynę AAA+ specjalnie przygotowanymi ekoupominkami.

Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej to doskonała okazja, aby poruszyć kwestie związane z racjonalizacją korzystania z zasobów naturalnych. Promując te zagadnienia, chcemy mówić prostym językiem, aby trafić również do młodszych odbiorców. Chcemy przekonać wszystkich Polaków, że bycie ekologicznym jest trendy i się opłaca a poruszane podczas Prezydencji tematy mogą mieć wpływ na życie każdego z nas – mówi Karolina Kulicka, dyrektor Departamentu Edukacji Ekologicznej z Ministerstwa Środowiska.

Więcej informacji na stronie: www.zakreckran.pl.
Projekt finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: Odkrywcy.pl

3 Comments

  1. 1

    Bardzo cieszę się, że w końcu ktoś porusza tematykę oszczędzania wody w obrębie naszych domów. Ja bardzo chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na ten temat ale niestety nie miałem stosownego źródła. Fajnie, że teraz mam i w dodatku mogę wygrać pod rodzę nagrodę:-) Zachęcam więc do wzięcia udziału w akcji, bo każda inicjatywa się liczy!

  2. 2

    Świetna akcja! Może dzięki niej uda się przekonać wielu ludzi do oszczędzania wody. Wiele osób w naszym kraju wylewa litry wody zupełnie niepotrzebnie, a Polska, niestety jak dużo innych krajów europejskich cierpi na niedobory wody zdatnej do picia.

  3. 3

    Ciekawa akcja i z pomysłem.:) Weszłam na stronę www i już dużo osób kliknęło i zakręciło wirtualny kran, mam nadzieję, że ten tradycyjny – też. Chciałabym, żeby superbohaterowie ekologiczni odwiedzili i moje miasto, mojemu dziecku na pewno sprawiłoby to dużą frajdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *