Aktualności, Ekologia, Styl życia

Krajobrazowy hotel JUVET w Norwegii

Juvet Hotel (Fot. textureculture.com)

Juvet Hotel (Fot. textureculture.com)

Norwegia to raj dla turystów – czyste powietrze, oszałamiające widoki, dziewicze tereny, prawdziwy raj dla poszukujących spokoju i relaksu. Stare budownictwo, jak i powstająca obecnie nowoczesna architektura nie zanieczyszczają przestrzeni – dzięki oszczędności formy, naturalnie komponują się w przepiękne otoczenie.

W jednym z takich miejsc, na północy kraju, nad brzegiem rzeki, z widokiem na ośnieżony łańcuch gór zbudowano oazę ciszy. Zaczyna się jak w bajce, bo prawie nią jest.

To tutaj powstał pierwszy w Europie hotel „krajobrazowy” JUVET. 30-metrowe, luksusowe apartamenty w formie pojedynczych kabin wyglądają jak zawieszone na drzewach domki wykonane ze szkła i drewna. Surowe wykończenie, minimalizm w każdym calu są wizytówką norweskiego designu – w środku klasyki wzornictwa i wyłącznie naturalne materiały.

Juvet oferuje pięciogwiazdkowy, luksusowy apartament z oszałamiającym widokiem. Autorzy projektu studio architektoniczne Jensen & Skodvin mięli za zadanie zaprojektować tak budynek, by żaden jego element nie przytłaczał i nie przykuwał uwagi. Najważniejszym celem i funkcją tego miejsca ma być niczym nie zakłócona obserwacja otoczenia i przyrody.

Źródło: UlicaEkologiczna.pl

Fot. Textureculture.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *