Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Rowerowa wyprawa do Kopenhagi

Rowerowa wyprawa do Kopenhagi (Fot. Ekologia.pl)

Rowerowa wyprawa do Kopenhagi (Fot. Ekologia.pl)

1 lipca Polska objęła Prezydencję w Unii Europejskiej. Aby uhonorować to wydarzenie w czerwcu wyruszyłem z hasłem Stop CO2 Rusz się (Stop CO2 Get moving) na rowerze z Wrocławia do Brukseli. Patronat nad wyprawą objęli m.in. Parlament Europejski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polski Komitet Olimpijski. Wyprawa zakończyła się skukcesem i konferencją prasową na place de Luxenbourg w Brukseli.

Okres prezydencji dobiega końca 31 grudnia 2011 roku, po którym Dania przejmuje przewodnictwo w Unii Europejskiej. I tym razem chcę uhonorować to wydarzenie ekologiczną wyprawą – zimową wyprawą rowerową z Wrocławia do Kopenhagi, także pod hasłem „Stop CO2 Rusz się”. Planuję dotrzeć do Kopenhagi przed 31 grudnia 2011 roku. Patronuje wyprawie Ambasada Danii w Warszawie.

Skandynawia jest liderem w Europie w zakresie wielu dziedzin zrównoważonego rozwoju: transportu, recyklingu czy produkcji energii. Wszystkie kraje w Unii mogą wiele skorzystać biorąc przykład z wielu skandynawskich (też duńskich) proekologicznych rozwiązań. Skandynawia to także doskonały przykład dla Polski, jak można zwiększać PKB i chronić środowisko! Warto to nagłośnić, choćby jadąc na rowerze do Kopenhagi.

Zapraszam do wspólnego rowerowania. Nie obiecuję, że będzie ciepło. W końcu wyprawa będzie zimowa 🙂

dominik@eko.org.pl

Źródło: Ekologia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *