Aktualności, Styl życia, Wydarzenia

Bieszczadzka Kolejka Leśna otrzymała certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego

Bieszcadzka Kolejka Leśna / Fot. Lasy Państwowe

Bieszcadzka Kolejka Leśna / Fot. Lasy Państwowe

Obchodząca 15-lecie istnienia Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej ma w tym roku sporo powodów do satysfakcji. Latem została jednym z trzech „produktów turystycznych” Podkarpacia nominowanych do IX edycji ogólnopolskiego konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2011 w Polsce. Dzięki głosom internautów znalazła się teraz wśród laureatów internetowej edycji tego konkursu.

Honorowy certyfikat odebrał Stanisław Wermiński, prezes Fundacji. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się podczas gali na Tour Salon w Poznaniu.

– To ważne wyróżnienie, gdyż pokazuje, że bieszczadzka ciuchcia ma wielu sympatyków – mówi prezes Stanisław Wermiński. – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2011 roku pomoże nam w promocji. Mamy nadzieję, że przełoży się to na jeszcze większą liczbę turystów korzystających w sezonie z przejażdżki kolejką.

Nagroda POT to nie jedyne w ostatnim czasie wyróżnienie bieszczadzkiej ciuchci. W grudniu ubiegłego roku została ona wybrana Leśną Instytucją Roku 2010 przez kapitułę „Przeglądu Leśniczego”.

W tym roku Fundacji udało się sfinalizować remont historycznej stacji, w którym pomieszczenie znalazła ekspozycja muzealna, a także odnowić starą parowozownię, dającą zimowe schronienie dla taboru. W sezonie 2011 bieszczadzcy kolejarze wąskotorowi przewieźli ponad 70 tysięcy turystów. To być może jedyna kolej w Polsce, która sama zarabia na swoje utrzymanie.

Autor: Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *