Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Odpady, Recykling, Wydarzenia

Ekologiczne obuwie

Obuwie ekologiczne / Fot. Ekoguru.pl

Obuwie ekologiczne / Fot. Ekoguru.pl

Ekologia to taka dziedzina, która może przenikać dosłownie każdą dziedzinę naszego życia. To nie tylko wielkie inwestycje, programy, energia, to także codzienne wybory. Do takich właśnie należy decyzja o założenia obuwia. Jakie buty są najbardziej ekologiczne, a przy tym najfajniejsze? Zapraszamy do subiektywnego przeglądu!

Zaczynamy od maksymalnej klasyki, czyli świetnego old schoolu. Znane i lubiane na całym świecie Adidasy Superstar: klasyczny krój, który nigdy nie wychodzi z mody, tym razem w wydaniu ekologicznym. Kto oprze się tym świetnym butom wykonanym z konopi? Nikt. A już na pewno żaden hipster!

Męczy Cię czasem chodzenie cały dzień w butach? Chcesz czegoś lekkiego, naturalnego, w czym Twoja stopa będzie odpoczywała? Spróbuj niesamowicie lekkich butów zrobionych głównie z owsa! Naturalne składniki zapewniają duży przepływ powietrza i stopa cały czas oddycha. I co najważniejsze nie ma tu problemu z wyrzuceniem, gdyż buty są w całości biodegradowalne! Sprawdź produkty firmy Oat!

Jesteś kobietą która lubi eleganckie obuwie? Chcesz sprawić swojej partnerce wyjątkowy prezent? Zaprojektuj własne buty wraz z Milk & Honey! To bardzo proste, wystarczy wejść na tę stronę i postępować zgodnie z instrukcjami. Zaprojektuj buty Twoich marzeń i bądź pewna/y, że są one ekologiczne – o to zadbają producenci, wybierając odpowiednie składniki.

Kto jest najbardziej ekologiczną nacją na świecie? Bez wahania można odpowiedzieć, że są to Szwedzi: na punkcie środowiska mają bzika! Przyłącz się do krucjaty wypowiedzianej przez jedną z tamtejszych firm i wybieraj tylko naturalne obuwie. Tradycyjne drewniaki w nowej odsłonie i wielu krojach to wizytówka firmy Hasbeens.

Uwielbiasz sport i nie możesz wyobrazić sobie życia bez biegania? Nie wiem jak wy, ale ja tak. Dlatego też wybrałem rewelacyjnie wygodne buty firmy Brooks o nazwie Green Silence. Są lekkie, zapewniają podstawową amortyzację (wpisując się tym samym w nurt naturalnego biegania), a do tego wykonane są przetworzonych materiałów. Mało? Kiedy całkowicie je zajeździsz, zakop je w ogródku, a po paru latach nie będzie po nich śladów. I te świetne asymetryczne kolory!

Autor: MF

Źródło: Ekoguru.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *