Aktualności, Styl życia

Ozdoby świąteczne z makaronu

Choinki z makaronu / Fot. EkoRodzice.pl

Choinki z makaronu / Fot. EkoRodzice.pl

Trochę kleju, stara rolka po papierze toaletowym, makaron, ręce dziecka do pomocy i makaronowa choinka jest już z nami! Zobaczcie, jakie to proste i zainspirujcie się pracami gabwiki, tworząc własne makaronowe arcydzieła!

POTRZEBUJEMY:

makaronów różnego gatunku,
pistolet do kleju na gorąco,
klej,
koraliki,
farby z efektem chromu lub spray,
tekturę (może być ta z rolki po papierze toaletowym).

Aby powstała choinka z makaronu, potrzebujemy podstawy – pnia, na którym będą się trzymały „igiełki”. W tym celu z tektury wycinamy koło, przecinamy na pół i formujemy stożek, dół zszywamy zszywaczem (możemy też podkleić klejem) i naklejamy to, co nam pod ręce wpadnie albo co podadzą do rąk dzieci.

Następnie to, co podkleimy, można pomalować na złoto, na srebrno, lub na dowolny kolor, jaki nam pasuje. Polecam farby z efektem chromu. Można zastosować też spray.

Tak przygotowaną choinkę można już postawić na stole albo przyozdobić bardziej ? posypać brokatem, poprzyklejać ozdobne koraliki, łańcuszki i co kto tylko zamarzy. Pełna dowolność. Wszystko zależy od gustu handmadowca. Taka choinka doskonale nadaje się na świąteczny upominek, wystarczy ją tylko ładnie zapakować i niepowtarzalny prezent mamy gotowy!

Źródło: EkoRodzice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *