Drogowe kłopoty leśniczego, spór o gospodarkę w Puszczy Białowieskiej, styl architektoniczny leśnych budynków – to tylko niektóre tematy, które poruszamy w najnowszym „Głosie Lasu”. Zachęcamy do lektury!
W tym numerze szczególnie polecamy artykuł „Wszystkie drogi leśniczego”, w którym Jarosław Szałata pisze o problemie dróg leśnych z punktu widzenia leśniczego. W tej sprawie wypowiadają się też pracownicy Wydziału Infrastruktury Leśnej DGLP.
Marek Kwiatkowski w swoim tekście „Instrumentalne chrząszcze” ustosunkowuje się do pisma, które Pracownia na rzecz Wszystkich Istot wysłała do Komisji Europejskiej. Zarzuca w nim leśnikom, że niepokoją oni chrząszcze, pogarszają stan siedliska, w którym żyją, a nawet celowo chwytają je i zabijają. A jak jest naprawdę?
Swoje opinie na temat kondycji współczesnej architektury leśnej wyraził w tym numerze „Głosu” Edward Marszałek. Czy leśniczówki i inne budynki Lasów Państwowych powinny mieć swój styl? Jeśli tak, to jaki? Autor przygląda się współczesnym leśnym budynkom i odwołuje do tych sprzed ponad 90 lat, przedstawionych w książce „Projekty domów dla dozoru leśnego” z 1919 r.
W numerze polecamy też:
głos w dyskusji na temat etatu cięć przedrębnych,
dobre praktyki w restytucji cisa w Żołędowie,
nową rubrykę „Zarządzenie w pigułce”,
reportaż o leśniczce ? fascynatce wilków z Puszczy Augustowskiej,
wywiad na temat profili stanowiskowych i ścieżek kariery,
„ZUL-e to nie podwładni” – tekst na temat zmian w zarządzeniu w sprawie współpracy LP z sektorem usług leśnych,
relację ze spotkania Kobiet Lasu w Gołuchowie
i wiele innych ciekawych tekstów.
Źódło: Lasy Państwowe
darostef@wp.pl. W sprawie stylu leśniczówek – styl powinen być skromny i przyzwoity a nie rozpadną jak to się działo w Pyrlandii !!!