Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Rolnictwo, Wydarzenia

Coraz więcej upraw ekologicznych w Europie

Uprawy ekologiczne w Europie / Fot. Niam.pl

Uprawy ekologiczne w Europie / Fot. Niam.pl

Prawie 10 mln hektarów ziemi w Europie uprawianych jest ekologicznie i objętych certyfikacją ? informują specjaliści ze szwajcarskiego Instytutu Badawczego Rolnictwa Ekologicznego (FIBL).

W 2010 roku na kontynencie europejskim odnotowywano dalszy przyrost powierzchni ekologicznych upraw. Już niedługo osiągnią one prawie 10 mln hektarów. W 2010 roku gospodarstwa ekologiczne zajmowały powierzchnię 9,7 mln ha, co stanowi 2% całkowitej powierzchni rolnej ? informuje Helga Willer, ekspert z Instytutu Badawczego Rolnictwa Ekologicznego (FIBL) ze Szwajcarii.

Na terenie Unii Europejskiej prawie 9 mln ha w 2010 r uprawiano metodami ekologicznymi (około 5% wszystkich gruntów rolnych). W porównaniu z rokiem 2009 powierzchnia upraw ekologicznych zwiększyła się o 0,5 mln ha.

Prym w tej dziedzinie wiedzie Hiszpania, która posiada 1,5 mln ha bio upraw. Tuż na nią plasują się Włochy (1,1 mln ha), Niemcy (1 mln ha) oraz Francja (0,85 mln ha). Helga Willer podkreśla, że największy wyrażony w liczbach bezwzględnych wzrost powierzchni odnotowano we Francji – 170 tys. ha i w Hiszpanii – 125 tys. ha.

Źródło: Biokurier.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *