Aktualności, Ekologia, Styl życia, Zdrowie

Ekologiczne kosmetyki

KOsmtyki ekologiczne / Fot. Ekoguru.pl

Teraz tak na dobrą sprawę w każdej dziedzinie życia możemy być ekologiczni. Nie musimy się nawet specjalnie wysilać – wystarczy zmienić parę swoich nawyków i przyzwyczajeń,  a od razu staniemy się bardziej zieloni. Podobnie jest z kosmetykami: tutaj też powinniśmy zwracać uwagę na to, co kupujemy i czego używamy ? w końcu to kwestia nie tylko ekologii, ale także naszego zdrowia i wyglądu.

Obecnie wiele firm posiada w swojej ofercie specjalne ekologiczne linie. Choć najlepiej jest samemu produkować kosmetyki, to jednak mało kto ma tyle czasu i chęci, aby zajmować się tym na poważnie. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że takie kosmetyki są dość krótkotrwałe i nie mogą by ć zbyt długo przechowywane.

Dla osób które posiadają mniej czasu i zapału pozostaje skorzystanie z obecnej na rynku oferty. Do zestawu produktów już obecnych, ostatnio dołączyło Laboratorium Flosek. Ekologiczna linia kosmetyków tego producenta, beECO dostała specjalny certyfikat ECPCERT, który świadczy o odpowiedniej jakości i należytym pochodzeniu składników produktu. Głównym składnikiem są tutaj zioła alpejskie. Czy to działa? A to już musicie sprawdzić samemu:)

Autor: MF

Źródło: Ekoguru.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *